Fujifilm X-T20

Fujifilm X-T20

Ľahký kompaktný plášť fotoaparátu bol koncipovaný tak, aby si ponechal všetky charakteristické prvky rady X. Vrchné a spodné dosky sú vyrobené z horčíkovej zliatiny,...

od 899 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Obchody, kde kúpite online:

Tpd.sk 899 € Do obchodu Tpd.sk
Tpd.sk 899 € Do obchodu
favorite Pridali sme nové recenzie na digitálne fotoaparáty a redakčný výber najlepšie digitálne fotoaparáty

Ľahký kompaktný plášť fotoaparátu bol koncipovaný tak, aby si ponechal všetky charakteristické prvky rady X. Vrchné a spodné dosky sú vyrobené z horčíkovej zliatiny, ktorá je ľahká a zároveň veľmi odolná. Na vrchnej doštičke sú umiestnené tri precízne urobené hliníkové ovládacie kolieska, ktoré modelu X-T20 zaručujú dokonalý vzhľad a užívateľovi intuitívne zmeny nastavenia clony, doby expozície a funkcií fotoaparátu, bez toho, aby odvádzali jeho pozornosť od fotografovaných objektov. Na zadnej strane fotoaparátu sa nachádza 3,0" vyklápací LCD displej s rozlíšením 1,04mil bodov, ktorý sa hodí na fotografovanie nad hlavami aj tesne pri zemi.

Real-time hľadáčik
Veľký a rýchly hľadáčik fotoaparátu X-T20 umožňuje zväčšenie 0,62× a oneskorenie len 0,005s. Náhľad v HD kvalite a reálnom čase vďaka použitiu nového elektronického real-time hľadáčika s organickým panelom EL a rozlíšením 2,36 miliónov bodov. Viditeľnosť bola zlepšená vďaka automatickej regulácii jasu hľadáčika, ktorá sa prispôsobí intenzite okolitého svetla. Displej, ktorý poskytuje náhľad v reálnom čase, je možné nastaviť aj na režim fotografického náhľadu (Preview Pic. Effect), v ktorom sa zohľadňujú rôzne podmienky fotenia alebo ponúka prirodzený pohľad blízky tomu, čo vidí ľudské oko. Snímač oka v hľadáčiku automaticky prepína zobrazované informácie, keď je fotoaparát vo zvislej polohe čo je pri modeloch s optickým hľadáčikom nemožné.

Snímač X-Trans ™ CMOS II a procesor EXR II
Fotoaparát je vybavený snímačom Fujifilm APS-C X-TransTech. CMOS II 16,3 MPix. Unikátny snímač filtra farby s náhodným vzorcom redukuje vznik moiré prúžkov a zamedzuje chybnému zobrazovaniu farieb bez nutnosti použitia optického nízkofrekvenčného filtra. Použitie nízkofrekvenčného filtra totiž zhoršuje kvalitu obrazu. Bez neho sedo snímač dostáva viac svetla. Snímač spolupracuje s procesorom EXR II, ktorý spracováva obraz, a zaisťuje tak jedinečné rozlíšenie s nízkou hladinou šumu.
Spoločnosť Fujifilm spojila možnosti procesora v oblasti redukcie šumu so zodpovedajúcou technológiou montáže doštičiek s plošnými spojmi, aby sa čo najviac obmedzil vznik šumu na fotografiách snímaných s vysokou citlivosťou. Vďaka tomu majú užívatelia fotoaparátu k dispozícii citlivosť ISO až 51 200. Po nastavení vysokej citlivosti zostáva teda hladina šumu nízka a čierne odtiene si zachovávajú svoju intenzitu, čo rozširuje možnosti fotenia pri slabom osvetlení.
Fotoaparát je vybavený unikátnym optimizérom modulácie objektívu, ktorý vďaka použitej technológii spracovania obrazu zabezpečuje najvyššiu možnú kvalitu fotografií. Optimalizátor využíva výkon a optickú charakteristiku používaného objektívu a koriguje tak difrakčné rozmazania, zabezpečuje ostrosť celej plochy záberu a realistický 3D efekt.
Výnimočné rýchlosti autofokus (0,06s) dosahuje fotoaparát vďaka unikátnemu systému autofokus s fázovou detekciou, ktorý je súčasťou snímača. Fotoaparát vybavený rýchlym procesorom EXR II sa spustí za necelých 0,5 s, oneskorenie uzávierky je 0,05 s a odstup vo fotení snímke 0,5 s.

Objektívy FUJINON zaručujú najvyššiu kvalitu obrazu
Objektívy s bajonetom X boli vyvinuté pomocou najnovších digitálnych technológií a precíznej optiky, aby zabezpečili najvyššiu možnú kvalitu obrazu. Cieľom bolo vytvoriť objektív s vysokým rozlíšením po celom povrchu snímky a čo najjasnejšiú maximálnu clonou, aby fotograf mohol dať voľný prechod svojej tvorivosti a zároveň pracovať s ľahko prenosným, kompaktným fotoaparátom. V súčasnej ponuke 18 modelov nájdete ultra širokouhlé objektívy, teleobjektívy a 5 objektívov s pevným ohniskom a rýchlu clonou. S ich použitím dosahuje fotoaparát X-T20 najvyššju kvalitu obrazu. Voliteľné príslušenstvo ako sú adaptéry k bajonetu a medzikrúžky pre makro, ďalej rozširuje spektrum možností fotografovania.Režim simulácie filmu a umeleckej fotografie
80 rokov skúseností spoločnosti Fujifilm vo výrobe fotografických filmov sa prejavuje tiež v neporovnateľnéj kvalite obrazu. Vďaka tomu fotoaparát zachytáva teplé tónovanie pokožky, svetý blankyt neba aj bohatú zeleň stromov tak, ako to fotograf vidí v skutočnosti. Model X-T20 ponúka nový režim simulácie filmu CLASSIC CHROME, ktorý sa vyznačuje potlačeným tónovaním a hlbokým zobrazovaním farieb. Užívatelia majú na výber tiež z 10 ďalších režimov v štýle efektov známych z tradičných filmov značky Fujifilm. Ponúkané sú farebné pozitívne filmy (Velvia, PROVIA a ASTIA), profesionálne, farebné negatívne filmy (PRO Neg.Std a PRO Neg.Hi), monochromatické filtre (MONO so žltým filtrom Ye, červeným R alebo zeleným G) a SEPIA.

Pokročilé možnosti 4K videa
Fotoaparát X-T20 je schopný plynule nahrávať filmy vo Full HD kvalite s rýchlosťou 60 snímok za sekundu. Možno tiež nastaviť rýchlosť 50, 30, 25 alebo 24 snímok za sekundu. 4K video ponúkne rozlíšenie 3840 x 2160 s vysokým dátovým tokom 100 Mbps. Pre potreby natáčania možno použiť režimy simulácie filmu, napr. Nový režim CLASSIC CHROME a tiež presné nakonfigurovať rovnováhu bielej. Pri natáčaní filmu je možné využiť aj ručné nastavenie expozície. Prostredníctvom nastavenia clony, doby expozície a citlivosti ISO môžete natáčať film s použitím svojich vlastných nastavení expozície. Vďaka rýchlemu prenosu 36 Mb/s môžete zachytiť aj delikátne pohyby snímaných objektov v HD rozlíšení. Natočené video si môžete prehrať na externom monitore prostredníctvom portu HDMI a pre audio vstup je možné použiť externý mikrofón.

Podobné produkty


Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Nikon Coolpix A10

Pridať komentár