Högner Ionic-CARE Triton X6 - strieborny

Högner Ionic-CARE Triton X6 - strieborny

Ionic-CARE ® Triton X6 vďaka hi-tech technológiám v sebe kombinuje výkonnú čističku vzduchu a generátor vzdušných aniónov (záporných iónov). Prístroj má 3 úrovne...

od 136 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Obchody, kde kúpite online:

Hej.sk 129 € Do obchodu Hej.sk
Hej.sk 136 € Do obchodu
favorite Pridali sme nové recenzie na zvlhčovače vzduchu a redakčný výber najlepšie zvlhčovače vzduchu

Ionic-CARE ® Triton X6 vďaka hi-tech technológiám v sebe kombinuje výkonnú čističku vzduchu a generátor vzdušných aniónov (záporných iónov). Prístroj má 3 úrovne nastavenia chodu podľa veľkosti priestoru, kde je využívaný. Nepotrebuje výmenné filtre.

Čistenie vzduchu s účinnosťou 90-96% prebieha úplne nehlučne a s nulovými nákladmi na výmenné filtre. Cirkuláciu vzduchu v prístroji totiž zabezpečuje sústava elektród, ktoré pohybujú vzduchom pomocou tzv elektrónového vetra, čím nahrádzajú zastarané ventilátory. Nečistoty sú zachytené na bezúdržbovom elektrostatickom filtri. Na ploche 1.100 cm2 spoľahlivo priľne nielen polietavý prach ale aj chemikálie, cigaretový dym, pele, srsť a iné alergény, vírusy, baktérie, plesne a napríklad aj rozpadové prvky radónu. Elektronika automaticky reguluje výkon a upozorní aj na potrebu očistiť filter.

Prudký nárast alergií, respiračných i onkologických ochorení má podľa popredných lekárskych kapacít príčinu aj v skutočnosti, že oveľa viac času, než kedykoľvek predtým, trávime v uzavretých priestoroch. V moderných bytoch alebo kanceláriách, pritom dýchame vzduch, ktorý na zdravie rozhodne nepridá, dokáže skrátiť život aj o niekoľko rokov a cítime sa v ňom unavení a nervózni.

Vzduch v uzavretých miestnostiach, bytoch a kanceláriách býva totiž až desaťkrát toxickejší ako ovzdušia na ulici a až stokrát znečistenejší ako vzduch v prírode. Prachové mikročastice, smog, chemické výpary z umelých hmôt a nábytku, baktérie, vírusy, spóry plesní, výkaly všadeprítomných roztočov, to všetko sa v uzavretých priestoroch koncentruje. Potom, najmä v chladnejších obdobiach roka (jeseň, zima), kedy menej vetráme, pôsobia tieto škodlivé látky na náš organizmus prakticky celý deň. Najväčšia časť škodlivín pritom preniká do tela práve pľúcami. Cez tenučkú pľúcnu sliznicu totiž prefiltrujeme neuveriteľných 75.000 litrov vzduchu denne.

Choré domy
Ani si neuvedomujeme, polovica z nás nejakým spôsobom trpia SBS - syndrómom ne-zdravých budov (angl. Sick Building Syndrom). Ten spôsobuje rad problémov od bolesti hlavy, nespavosti, zníženej koncentrácie, alergií, astmy, akútnych i chronických ochorení pľúc, až po ťažké depresie i rakovinu. Moderné stavebné materiály, utesnené okná, bežiace klimatizácie, syntetické koberce, umelý nábytok, monitory, kopírky a ďalších zhruba 20 vplyvov dohromady vytvára vo vnútri budov, teda tam, kde trávime 80% života, zdraviu škodlivé prostredie!

Ionizácie a čistenie vzduchu
Súčasťou tohto jedovatého kokteilu chemikálií, statickej elektriny, ozónu, mikročastíc prachu apod, sú aj vzdušné ióny resp. iónová nerovnováha. Vzduch, ktorý dýchame, by mal obsahovať aspoň 800 zdraviu prospešných záporne nabitých iónov, tzv aniónov na cm3. A kým v prírode (na horách, pri mori, v lese, pri vodopádoch) je to v poriadku a dýchame vzduch s koncentráciami až 10.000 vzdušných aniónov v cm3, v interiéroch nachádzame väčšinou hodnoty blízke nule. Ionizovaný vzduch má pritom na telo a jeho zdravie zásadný vplyv. Vitalizuje krvný obeh, prostredníctvom neurotransmiterov zvyšuje mozgovú činnosť, zlepšuje pamäť a koordináciu pohybov. Vďaka regulácii hladiny serotonínu (hormónu šťastia) ovplyvňuje náladu a neutralizáciou histamínu rýchlo zmierňuje alergie. Práve vďaka vysokej koncentrácii prospešných vzdušných aniónov je nám tak dobre ráno v lese, pri mori pri východe slnka alebo pri tečúcej vode či táborovom ohni. Najmä kvôli pôsobeniu vzdušných aniónov nás to na tieto miesta podvedome priťahuje a veľmi rýchlo si na nich odpočinieme.

Nulové náklady na filtre
Moderné elektrostatické filtre dokážu zachytiť až 96% nečistôt (merané na EÚP Praha). Pritom majú tú výhodu, že je na rozdiel od klasických (náklady ročne na niekoľko desiatok Eur), nie je potrebné nikdy meniť. Podľa charakteru nečistôt ho buď stačí utrieť vlhkou handričkou, alebo v prípade cigaretového dymu umyť vodou so saponátom. Interval čistenia býva 3 - 7 dní. Plocha nerezových elektrostatických filtrov je cez 1000 cm2 a majú doživotnú záruku! Druhýkrát šetrí svojim malým elektrickým príkonom (5 - 20W), pričom väčšina čističiek vzduchu má príkon 5 - 7x väčší.

Znečistené ovzdušie zabíja

Štúdia vykonaná profesorom Knottom z Birgminghamskej univerzity preukázala alarmujúcu súvislosť medzi výskytom rakoviny u detí a znečistením ovzdušia. Výskum prebehol u 12.000 detí, ktoré zomreli na rakovinové ochorenia pred svojimi 16 narodeninami a dokázal, že ak bývate blízko zdroja znečistenia (napr. ulice so silnou automobilovou premávkou či lokálne kúreniská), zvyšuje sa riziko vzniku rakoviny viac než 12x. Opäť sa tak ukázalo, ako zásadná je kvalita ovzdušia pre ľudské zdravie.

Múdrym riešením proti prachu je Ionic-CARE Triton X6 - čističkou a ionizátorom vzduchu v jednom bez potreby výmeny filtrov. Vytvorte si doma svieži vzduch ako v prírode a zároveň odstráňte prach a alergény. Prospejete tým svojmu zdraviu.

Výhody:

- 96% účinnosť pri zachytávaní poletujúcich nečistôt
- kombinovaná čistička vzduchu s ionizátorom
- nulové náklady na filtre s doživotnou zárukou
- absolútne bezhlučná prevádzka, 3 stupne výkonu
- minimálne prevádzkové náklady
- jednoduchá obsluha, údržba aj čistenie prístroja
- kvalitné prevedenie a moderný dizajn

Ako čistí vzduch
Ionic-CARE čistí účinne vzduch dvoma spôsobmi - priamou filtráciou cez elektrostatický filter a nepriamou filtráciou pomocou iónových klastrov.
Vzdušné anióny, tj záporne nabité vzdušné ióny, majú tú vlastnosť, že k sebe podobne ako magnet priťahujú opačne nabité častice. Všetky prachové častice, nečistoty aj vírusy a baktérie majú kladný (tzn. opačný) náboj a preto sú anióny priťahované do zhlukov, tzv klastrov. Tento zhluk molekúl alebo častíc je vo veľmi krátkom čase – za pár sekúnd oveľa ťažšie, než jednotlivé vzduchom roznášané čiastočky a preto klesajú k zemi, kde ich potom upratujeme pri bežnom upratovaní. Tento spôsob čistenia má zdanlivo malý účinok pre naše zdravie. Ale nie je tomu tak. Väčšie zhluky nečistôt sa ani pri vdýchnutí nedostávajú tak hlboko do pľúcnych mechúrikov a vďaka samočistiacej schopnosti pľúcneho epitelu sú omnoho ľahšie odstránené z tela.
Ďalšou vlastnosťou zhlukov (clusterov) nečistôt je to, že ako väčšia hmota majú oveľa väčší náboj - príťažlivosť a sú oveľa silnejšie priťahované a účinnejšie zachytené elektrostatickým filtrom.
V neposlednom rade sú vzdušné anióny silným dezinfekčným prostriedkom. Vďaka tomu ničia, alebo aspoň deaktivujú, veľmi účinne vírusy a baktérie. Podľa štúdií z USA je dezinfekčná účinnosť vzdušných iónov až 98% a znižuje pravdepodobnosť nákazy vzdušnou cestou až o 80%.

K emitovaniu záporne nabitých iónov Ionic-CARE používa mikroprocesorom riadený koronový výboj na siedmich legovaných elektródach v pulznom režime. Táto technológia zaistila maximálne hodnoty generovaných záporne nabitých iónov bez vzniku ozónu a iných škodlivých iontov.

Záporne nabité kyslíkové ióny (O-ióny) nie sú ničím novým a umelým. Naopak každý z nás sa s nimi stretávame od svojho prvého nadýchnutia. Vzhľadom k tomu, že sú obsiahnuté vo vzduchu, ktorého denne "skonzumujeme" 15 kg, dá sa dokonca povedať, že toľko liekov, potravín ani tekutín nespotrebujeme za celý život, ako práve ich. Bohužiaľ vďaka znečisteniu ovzdušia a civilizačným vymoženostiam (hlavne prístrojom produkujúcim ozón a výrobkom z umelých hmôt a vlákien) je O-iontov stále menej a cez 60% populácie, žijúcich väčšinou vo väčších mestách, dýcha väčšinu života vzduch, ktorý je veľmi vzdialený aspoň minimálnej odporúčanej úrovni O-iontov. Vplyvy tejto trvalej nerovnováhy na zdravie sú pritom nemalé.

Záporné ióny a ich účinok

- pôsobia priaznivo na dýchacie ústrojenstvo a urýchľujú samočistenie pľúc
- podporujú tvorbu enzýmov ovplyvňujúcich pružnosť dýchacích ciest (znižujú tendenciu k astmatickým záchvatom)
- stimulujú funkciu žliaz s vnútornou sekréciou, zlepšujú funkciu štítnej žľazy, stimulujú nadľadvinky k tvorbe glukokortikoidov a mineralokortikoidov, čo sú látky pomáhajúce zvládať záťaže
- zvyšujú svalovú silu a ekonomiku svalovej práce
- priaznivo pôsobia na neurotikov a ľudí trpiacich poruchami spánku a rôznymi bolesťami bez organických zmien
- zrýchľujú hojenie rán a popálenín
- zlepšujú akomodáciu očí
- majú priaznivý vplyv na hypertonikov, spôsobujú pokles krvného tlaku

Vplyv iónov na ľudské zdravie
V posledných rokoch sa definitívne potvrdila vážnosť vplyvu iontovej nerovnováhy na ľudské zdravie. Hoci na tento škodlivý stav vedci upozorňujú už dlho, až alarmujúci nárast civilizačných chorôb, alergií, respiračných a duševných problémov donútil odborníkov pátrať znovu po príčinách. A výsledky boli v mnohom ohromujúce!

Mimo klasických vinníkov zdravotných ťažkostí, ako je znečistenie chemikáliami objavili ešte jeden nenápadný jed. Jed o to zákernejší, že je neviditeľný, nie ho cítiť a ťažko sa meria. Ide o trvalé vystavovanie organizmu pôsobeniu prebytku škodlivých - kladne nabitých iónov. Prakticky všetky civilizačné vymoženosti totiž produkujú tieto škodlivé ióny. Automobily, priemyselný smog, umelé vlákna, vysielače, ozónová diera, skleníkový efekt, televízia, monitory, žiarivky, kopírky, laserové tlačiarne atď. Všetky tieto vplyvy úplne vychyľujú zdravú rovnováhu iontov (ktorú nachádzame už len na niektorých miestach v prírode) v neprospech nášho zdravia. Veď v priemernej kancelárii sa hladina O-iontov pohybuje blízko nule, zatiaľ čo v prírode je to medzi 800 - 100.000 iónov na cm3. A v priemernej domácnosti alebo na mestskej ulici nie sú hodnoty iontov o moc vyššie ako 100 iónov na cm 3.

Pritom práve na týchto miestach trávime väčšinu svojho času! Pracujeme, učíme sa, spíme. Prevaha škodlivých - kladne nabitých iónov preukázateľne spôsobuje bolesti hlavy, zvýšený krvný tlak, nervozitu, únavu au citlivejších jedincov už po niekoľkých týždňoch môže odštartovať alergiu, astmu a depresie. Preto tiež existujú práve na tieto škodlivé - kladne nabité ióny prísne hygienické normy.

Zlepšovanie dýchania
Dýchanie vyššej koncentrácie záporných iónov zlepšuje priechodnosť vzduchu v pľúcach, stimuláciou pohybu riasiniek - buniek vnútorného povrchu pľúc sa posilňuje samočistiaca schopnosť pľúc. Pri koncentrácii pod 100 iónov v cm3 sa pohyb riasiniek zastavuje! Pritom podľa meraní je ich koncentrácia v mestských bytoch a kanceláriách nižšia ako 50 iónov v cm3.

Odstraňovanie alergénov
Ionic-CARE pomáha proti alergiám a astme hneď dvojakým spôsobom. Tým, že emituje veľké množstvo aniónov kyslíka (záporne nabitých častíc), ktoré vdychovaním pôsobia na sliznice a ďalej prechádzajú do krvi, pôsobí ako vzdušné antihistaminikum - antialergikum. Zvýšené množstvo aniónov v krvi totiž upravuje hladinu vazoaktívnych látok (histamínu, leukotriénu, prostaglandínu ai), ktoré sú priamo zodpovedné za prepuknutie a priebeh alergickej reakcie, ako aj priebeh astmatického záchvatu. Toto pôsobenie je umocnené ešte schopnosťou aniónov podporovať regeneráciu - hojenie tkanív a slizníc.

Druhotne potom Ionic-CARE pôsobí proti alergiám a astmatickým záchvatom ako veľmi účinný, bezhlučný a pritom nenákladný čistič vzduchu. Poletujúce alergény (peľ, prach, mikročastice, výkaly roztočov, plesne, srsť zvierat i cigaretový dym) zachytáva s vysokou účinnosťou elektrostatický filter a anióny v ovzduší "dočisťuje" vzduch tým, že ničí baktérie a vírusy, zostávajúce mikročastice viažu do nepoletujúcich zhlukov / klastrov .

Alergiami trpí väčšina obyvateľstva
Alergia ako pojem vznikol len na začiatku 20. storočia, avšak sa v súčasnosti v ČR týka už viac ako 1,2 milióna obyvateľov a je často označovaná ako súčasná novodobá neinfekčná epidémie. U niektorých jedincov je alergia vrodenou dispozíciou, čím ďalej častejšie sa však stretávame aj s tým, že alergia prepukne iv neskoršom veku. Je to spôsobené kombináciou genetickej výbavy a vplyvu prostredia na jedinca. Veľké aglomerácie, bytové alergény, chemizácia materiálov, zvieratá žijúce v bytovom prostredí, spôsob vykurovania a s ním spojené zmeny teplotných a vlhkostných podmienok, fajčenie a nezdravý spôsob života. Kombinácia týchto faktorov pôsobí veľmi negatívne a výrazne prispieva k strmému rastu alergií, atopickej dermatitídy a prieduškovej astmy. Preto by sa čistička vzduchu mala stať bežnou súčasťou nášho života, pretože dokáže účinne niektoré z týchto faktorov eliminovať.

Ionic-CARE ničí baktérie a vírusy, znižuje chorobnosť až o 80%
Najľahšie preukázateľný dôkaz účinkov záporných iontov je ich letálny alebo aspoň retardačný účinok na baktérie a vírusy, čo sa často využíva na sterilizáciu zdravotníckych zariadení, operačných sál a popáleninových pracovísk.
Podľa štúdií z USA je dezinfekčná účinnosť vzdušných iónov až 98% a znižuje pravdepodobnosť nákazy vzdušnou cestou až o 80%. V dnešnej dobe, kedy sú čoraz častejšie chrípkovej epidémie, množia sa zápaly horných ciest dýchacích a počet alergií rastie strmo hore, je používanie čističky vzduchu v miestnosti viacmenej nevyhnutnosťou. To dokazuje aj správa ústavu klinickej mikrobiológie FN v Hradci Králové, ktorá potvrdzuje, že čistička vzduchu s ionizátorom Ionic-Care výrazne a účinne znižujú obsah zmiešanej populácie baktérií a plesní v ovzduší v uzavretých priestoroch, pričom k maximálnemu dezinfekčnému účinku dochádza už po 90 minútach prevádzky prístroja.
Použitie čističiek vzduchu v uzavretých priestoroch je hojne odporúčané nielen lekárom, ale aj pracovníkom špecializujúcim sa na pracovné prostredie vo firmách a štátnych úradoch.

Znižovanie škodlivého pôsobenia radónu
Karcinogénne nebezpečenstvo pri pobyte v oblastiach s vyšším výskytom rádioaktívneho plynu radónu nie je spôsobené radónom samotným, ale vdychovaním častíc vzniknutých rozpadom radónu (napr. rádioaktívne izotopy olova). Preto sa odporúča v týchto oblastiach často vetrať a utierať prach. Vzhľadom k tomu, že ide o mikroskopické, veľmi ľahké častice, usadzujú sa pri vdýchnutí až v záverečných miestach pľúc, kde už nefunguje proces samočistenia riasinkového pľúcneho epitelu. Tieto usadené častice potom "ožarujú" okolité tkanivo, a tým podstatne zvyšujú riziko vzniku rakoviny.
Čistička vzduchu s ionizátorom Ionic-CARE produkuje tzv elektrónový vietor, ktorý tlačí vzduch skrz elektródy. Pevné mikročastice - izotopy, voľne sa vznášajúce vzduchom, sa na nich veľmi účinne zachytávajú a viažu sa na elektrostatickom filtra. Toto riešenie znižuje riziko vzniku rakoviny podľa rôznych zdrojov o 16%, resp. až 40%.

ionic-care-triton-x6-cisticka-vzduchu-s-ionizatorom-strieborna6Znižovanie krvného tlaku
Krvný obeh - vplyvom dlhodobého pôsobenia zvýšenej koncentrácie záporných iónov dochádza k priaznivým zmenám v zložení a vlastnostiach krvi. Zvyšuje sa pH krvi, rastie podiel albumínov a optimalizuje sa hladina serotonínu. Výrazne klesá sedimentácia a znižuje sa počet leukocytov v perifériách. Najnápadnejším prejavom je však zmena krvného tlaku. Záporné ióny znižujú krvný tlak hlavne u ľudí so sklonmi k hypertenzii. Anióny prispievajú k normalizácii potenciálu bunkovej membrány, posilňujú bunkovú činnosť a zlepšujú vstrebávanie výživných látok. Anióny evidentne podporujú rozširovanie ciev, zmierňujú zvýšenú hybnosť tepien a napomáhajú znižovanie krvného tlaku. Výrazne zlepšujú aktivitu srdcového svalu a podporujú rekonvalescenciu pacientov so zvýšeným krvným tlakom, chorobami srdca, srdcových ciev a mozgovou mŕtvicou.

Zlepšenie koncentrácia a pamäte
Vzdušné anióny, ktoré sú produkované regeneračnými prístrojmi vzduchu tzv ionizátory, inhaláciou prechádzajú do krvi, pôsobia na "vzrušivosť" nervových zakončení, čím priamo a rýchlo (za pár hodín) priaznivo ovplyvňujú pamäť. Anióny ovplyvňujú tiež úroveň elektrolytov (valenciu K + iónov), čo zvyšuje prenos elektrických impulzov najmä silných nervových kmeňov. Tým napomáhajú ku komunikácii medzi pravou a ľavou hemisférou mozgu a merateľne zlepšujú syntetické a analytické myslenie. Podľa Wengera až o 10 IQ bodov.
Komunikácia pravej a ľavej hemisféry mozgu je zásadný aj pre koordináciu pohybov a reakčnú dobu. Výskumníci automobilky Toyota napríklad zistili v r. 2003, že vdychovanie vzdušných aniónov zlepšuje vodičské schopnosti (najmä na niekoľkohodinovej ceste), znižuje únavu o 40% a znižuje počet vodičových chýb až o 57%. Hneď nasledujúci rok začala emitory vzdušných aniónov montovať Toyota do svojich najluxusnejších modelov.
ionic-care-triton-x6-cisticka-vzduchu-s-ionizatorom-strieborna7
Odstraňovanie depresívnych stavov
Ionic-CARE mení zloženie vzduchu, obohacuje ovzdušie o vzdušné ióny (anióny), ktoré sú pre život rovnako dôležité ako vitamíny. Zdraviu prospešným záporne nabitým kyslíkovým iónom sa aj preto hovorí Vitamins of air - vzdušné vitamíny, lebo majú skutočne blahodárny vplyv na ľudský organizmus. Zvýšená úroveň aniónov (záporne nabitých iónov) v krvi, a tým aj v mozgu, preukázateľne optimalizuje produkciu neurotransmiterov (serotonínu - "hormónu šťastia", noradrenalínu a dopamínu), ktoré sú zodpovedné za vznik depresie. Nielen v USA, Anglicku a Austrálii sa preto aniónové ionizátory používajú pri liečbe ľahších a stredných foriem depresií a veľmi úspešne aj na liečbu tzv sezónnych depresií.
Tým, že čistička vzduchu Ionic-CARE odstraňuje alebo zmierňuje depresívne nálady, priaznivo pôsobí ešte priamo aj nepriamo v rade súvisiacich zdravotných ťažkostí (znižovanie nadváhy, odvykanie od fajčenia a zvládanie i iných závislostí).

Technické parametre
Príkon: max 15W
Napájanie: 220 - 240V 50Hz
Koncentrácia záporných iónov v cm 3 vo vzdialenosti 50 cm: 4,2. 105
Koncentrácia záporných iónov v cm 3 vo vzdialenosti 250 cm: 2,7. 10 2
Maximálna plocha miestnosti pri štandardnej výške stropu (cca 250 cm): 75 m2
Výška prístroja: 71 cm
Hmotnosť zariadenia: 3,2 kg
Hlučnosť: max 8 dB
Vzduchový výkon: až 65 m3 / hod
Protiprašná účinnosť: 96%
Produkcia ozónu: 0,005 ppm (prípustný limit = 0,05 ppm)

 

Podobné produkty


Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Ionic-CARE FF-210

Pridať komentár